Tarptautinė konferencija „Z karta ugdymo(si) sėkmės kryžkelėje“

Kovo 22 d. Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinėje mokykloje įvyko tarptautinė konferencija „Z karta ugdymo(si) sėkmės kryžkelėje“.

Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino ŠMM viceministrė Genoveita Krasauskienė ir Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausiasis specialistas Kastytis Augaitis. Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokyklos direktorė Laima Vaitonienė pasidžiaugė, jog į konferenciją susirinko tiek daug žinių ištroškusių pedagogų.

Konferencijos plenariniame posėdyje pranešimus skaitė edukologijos mokslų daktaras, vadovas ugdytojas, mokslinių tyrimų ir švietimo konsultantas iš Latvijos Aleksandr Sokol, Daugpilio (Latvija) rusų licėjaus direktoriaus pavaduotoja ugdymui Natalja Kovilina, socialinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto profesorė Audronė Liniauskaitė bei žurnalistė, švietimo ir verslo konsultantė  Lidija Laurinčiukienė. Pasibaigus plenariniam posėdžiui, konferencijos dalyviai dirbo net penkiose darbo grupėse, kur pristatė sėkmingas  Z kartos ugdymo(si) proceso įgyvendinimo patirtis, pasidalino gerąja darbo patirtimi naudojant šiuolaikines informacines priemones Z kartos ugdymo procese, aptarė pagalbos Z kartos mokiniui taikymo būtinybę ugdant kritiškai mąstantį ateities pilietį. Kiekviena darbo grupė konferencijos pabaigoje apibendrino ir pristatė išvadas, kaip antai: „Z kartos mokiniai + novatoriškas pedagogas = šiuolaikiškas ugdymo procesas“, „Mokytojui, dirbančiam su Z kartos vaikais, būtina orientuotis į kardinaliai naujas pedagogo funkcijas“, „Duok man žuvį – aš ją šiandien suvalgysiu. Išmokyk mane žvejoti, tuomet visą gyvenimą turėsiu maisto (Kinų patarlė)“. Konferencijos pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Andrijauskienė padėkojo dalyviams už norą tobulėti, dalintis gerąja patirtimi, o „Santarvės“ pagrindinės mokyklos direktorei – už puikiai suorganizuotą tarptautinę konferenciją.
Džiaugiamės, kad konferencijos dalyviai, svečiai ne tik įgijo žinių, pasidalino gerąja patirtimi, bet ir patyrė nuostabių akimirkų grožėdamiesi išskirtine mūsų mokyklos aplinka.

Apie konferenciją rašo: Vakarų ekspresas.

[Best_Wordpress_Gallery id=“9″ gal_title=“2016-03-22″]