Informacija dėl būsto šildymo išlaidų, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų

Artėjant šildymo sezonui, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyrius primena, kad Klaipėdos miesto gyventojai prašymus dėl kompensacijų (ir kitos piniginės socialinės paramos) gali užpildyti ir pateikti ne tik Socialinės paramos skyriuje, bet ir elektroniniu būdu (kartu pridėti ir reikiamų dokumentų kopijas) per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt.

Elektroniniu būdu teikti prašymus patogiau – sistema SPIS veikia visą parą. Paslauga pasiekiama visiems, kas naudojasi internetu namie, viešosiose bibliotekose ar interneto prieigos centruose. Svetainėje www.spis.lt yra aiškios video instrukcijos (su įgarsinimu ir titrais), kaip prisijungti prie sistemos SPIS ir kaip užpildyti bei pateikti prašymus dėl kompensacijų skyrimo.

Dėmesio. Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) svetainėje www.spis.lt, pasinaudojus skaičiuoklėmis galima pasiskaičiuoti ar asmeniui (šeimai) priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir preliminarų socialinės pašalpos dydį.

Socialinė pašalpa ir būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijos teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nustatytomis sąlygomis. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba 2017-09-14 sprendimu Nr. T2-205 patvirtino Piniginės socialinės paramos teikimo tvarkos aprašą, kuriuo praplėtė minėtame įstatyme apibrėžtų asmenų, galinčių gauti socialinę pašalpą ir kompensacijas išimties tvarka, ratą (praplėstos galimybės, atsižvelgus į buities ir gyvenimo sąlygas bei išnaudojus kitas pajamų gavimo galimybes, gauti paramą nepasiturintiems asmenims, kurių vidutinės pajamos per mėnesį ne daugiau kaip 50 procentų viršija valstybės remiamų pajamų dydį (102 Eur).

Primename, kad Klaipėdos miesto gyventojų prašymai Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyryje priimami pagal išankstinę registraciją I–IV nuo 8 iki 17 val. (pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val.), V – nuo 8 iki 12 val.

Pareiškėjai deklaruojantys gyvenamąją vietą šiaurinėje miesto dalyje (nuo Kalotės iki Baltijos pr.) priimami Vytauto g. 13, 3 aukšte. Išankstinė registracija: elektroniniu būdu Klaipėdos miesto portale www.klaipeda.lt arba http://registracija.klaipeda.lt, tel. (8 46) 41 08 40, elektroniniu paštu parama.centras@klaipeda.lt arba informacijos kabinete.

Pareiškėjai deklaruojantys gyvenamąją vietą pietinėje miesto dalyje (nuo Baltijos pr. iki Rimkų gyvenvietės imtinai) priimami Laukininkų g. 19A. Išankstinė registracija: elektroniniu būdu Klaipėdos miesto portale www.klaipeda.lt arba http://registracija.klaipeda.lt, telefonu (8 46) 32 46 96, elektroniniu paštu parama.filialas@klaipeda.lt arba informacijos kabinete.

Išsamesnė informacija teikiama telefonais:

Vytauto g. 13 – tel. ( 8 46) 41 08 40

Laukininkų g. 19 a – tel. (8 46) 32 46 96