Užgavėnės

Morė bijo būti padegta,

Nes jau baigėsi žiema“

Klaipėdos „Santarvės“ progimnazijoje jau tampa tradicija paminėti Užgavėnes – žiemos išvarymo šventę.

Ir šiais metais kovo 5-ąją dieną, grojant trankiai muzikai, į erdvų mokyklos kiemą rinkosi mokytojai, mokiniai bei mokinių tėveliai. Visų akį traukė kiemo vidury stovinti Morė – besibaigiančios žiemos atributas. Pasirodė karingai nusiteikę pagrindiniai šventės personažai: Lašininis ir Kanapinis. Pagal Užgavėnių tradicijas kovą laimi Kanapinis. Žiema vejama iš kiemo. Deginama Morė – juk norime, kad greičiau ateitų šiltas ir gražus pavasaris. Visi kviečiami ragauti pagrindinio Užgavėnių patiekalo – blynų.

Nors oras nelepino, pūtė stiprokas vėjas ir lijo lietus, šventės dalyvių nuotaika buvo giedra. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo!

Lietuvių kalbos mokytoja

Daiva Nutautienė