Gimtosios kalbos pamoka kitaip „Šešėlių teatras vaikams“

Spalio mėnesį vyko integruotos gimtosios kalbos ir šešėlių teatro pamokos  „Žaidžiame teatrą“ 2, 3, 4 kl. mokiniams, kurias organizavo „Santarvės“ progimnazijos specialioji pedagogė Oksana Dobrynia ir bibliotekininkė Tatjana Babina. Tai teatralizuotos skaitymo pamokos pradinių klasių mokiniams. Šių pamokų tikslas – sukurti tinkamą aplinką, kuri leistų vaikams pasinerti į netikėtą ir savanorišką kūrybinį procesą. Teatralizuotas skaitymas tampa įdomiu užsiėmimu ne tik ugdant mokinių fantaziją, bet ir skatinant jų pastabumą bei dėmesio koncentraciją. Emociškai saugi mokymosi aplinka sąlygoja laisvą ir džiaugsmą teikiančią veiklą, kurios metu mokiniai atlieka ne tik jiems skirtą užduotį, bet ir kartu išgyvena įvairius jausmus, bendradarbiauja vieni su kitais bei atsipalaiduoja – taip mažinama jų bendravimo baimė, skatinama tolerancija, įgyjama gerosios mokymosi patirties bei gerinami sklandaus ir raiškaus skaitymo įgūdžiai.