„INTEGRATING MINORITY, MIGRANT AND REFUGEE CHILDREN AT EUROPEAN SCHOOLS AND SOCIETY”, kursai Barselonoje

Šių metų rudenį (10.28-11.01) mūsų progimnazijos pedagogės Agnė Nagreckienė, Kateryna Danishevska, Olha Biliavtseva ir Alla Troian vyko į Barseloną (Ispanija) pagal tarptautinį ERASMUS+ projektą ir dalyvavo mokymuose tema “Integrating minority, migrant and refugee children at European schools and society“ („Mažumų, migrantų ir pabėgėlių vaikų integravimas Europos mokyklose ir visuomenėje“). Mokymus vedė lektorius iš Didžiosios Britanijos Mick Hughes. Mokytojos dalyvavo diskusijose kartu su pedagogėmis iš Islandijos, Suomijos, Vengrijos, Vokietijos, Bulgarijos ir Prancūzijos. Mokymų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas problemų identifikavimui ir metodų, padedančių mokykloms ir mokytojams sėkmingai integruoti vaikus iš skirtingų kultūrinių ir etninių grupių į ugdymo aplinką, aptarimui.

Pagrindinės nagrinėtos temos:

1. Įtraukios mokyklos aplinkos kūrimas.

Buvo aptarti metodai, kaip sukurti atmosferą, kurioje visi vaikai jaustųsi priimti. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas metodams, kurie gali sumažinti kultūrinius ir kalbos barjerus, taip pat padėti vaikams prisitaikyti prie naujos kultūros.

2. Mokytojų vaidmuo adaptacijoje ir integracijoje.

Mokytojai buvo skatinami individualiai žiūrėti į skirtingų etninių grupių vaikus, atsižvelgiant į jų kultūrinę kilmę. Buvo aptarta, kad mokytojai turi ugdyti specialius tarpkultūrinio bendravimo ir emocinės paramos įgūdžius.

3. Kalbinės adaptacijos palaikymas.

Mokymai parodė pagreitinto kalbos mokymosi programų svarbą kaip pagrindinį integracijos aspektą. Aptarėme būdus, kaip įdiegti kalbos palaikymą visuose ugdymo lygmenyse, kad mokiniai jaustųsi laisviau naujoje aplinkoje.

Pagrindinis susitikimo ir mokymų rezultatas buvo supratimas, kad sėkmingai mažumų, migrantų ir pabėgėlių vaikų integracijai reikia ne tik keisti požiūrį į švietimą, bet ir sukurti holistinę palankią aplinką, įtraukiant tiek mokyklą, tiek vietos bendruomenę.

Mokymų ir kelionės akimirkos – fotonuotraukose.

Skip to content