Savivalda


Progimnazijos taryba

Progimnazijos tarybos pirmininkas – Marina Motiejauskienė, dailės ir istorijos mokytoja.

Nariai:

  • Natalija Solovėj, psichologė;
  • Jekaterina Cibakina, dorinio ugdymo (etikos) mokytoja;
  • Irina M., tėvų atstovė;
  • Oleksandr H., tėvų atstovė;
  • Mariia K., tėvų atstovė;
  • Sofiia U., mokinių atstovas;
  • Artemij D., mokinių atstovas;
  • Jesenija T., mokinių atstovė.

46. Progimnazijos taryba (toliau – Taryba) yra aukščiausia Progimnazijos savivaldos institucija, renkama dvejiems metams. Taryba telkia Progimnazijos pedagogus, mokinius, tėvus (globėjus, rūpintojus) demokratiniam Progimnazijos valdymui, padeda spręsti Progimnazijai aktualius klausimus, atstovauti Progimnazijos direktoriui teisėtiems Progimnazijos interesams.

47. Tarybą sudaro 9 nariai, išrinkti atviru balsavimu savivaldos institucijų posėdžiuose balsų dauguma: tris pedagogus deleguoja mokytojų taryba, tris mokinius – mokinių taryba, tris tėvus (globėjus, rūpintojus) – tėvų taryba. Tarybos nario kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas.

48. Tarybos nariu gali būti asmuo, turintis žinių ir gebėjimų, padedančių siekti Progimnazijos strateginių tikslų ir įgyvendinti Progimnazijos misiją.

49. Tarybos nariu negali būti Progimnazijos direktorius, valstybės politikai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

50. Tarybos nario įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai.

51. Tarybos narys prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jis atsistatydina. Nutrūkus Tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, naują Tarybos narį deleguoja atitinkama Progimnazijos savivaldos institucija bendra tvarka Tarybos esamos kadencijos likusiam laikotarpiui.

52. Tarybos pirmininkas, jo pavaduotojas ir sekretorius renkami atviru balsavimu balsų dauguma pirmajame Tarybos posėdyje.

53. Posėdžius šaukia Tarybos pirmininkas. Apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus pirmininkas informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip du kartus per metus. Tarybos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių. Į posėdžius gali būti kviečiamas vietos bendruomenę atstovaujantis seniūnaitis ar kitas vietos bendruomenės deleguotas atstovas, susietas bendrais gyvenimo poreikiais ir interesais su Progimnazijos bendruomene. Posėdžiuose gali dalyvauti kitų Progimnazijos savivaldos institucijų atstovai, rėmėjai, socialiniai partneriai ir kiti kviestiniai asmenys.

54. Nutarimai priimami Tarybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams. Norminio pobūdžio nutarimai gali būti įforminami Progimnazijos direktoriaus įsakymu.

55. Tarybos nariai vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus juos rinkusiems Progimnazijos bendruomenės nariams.

56. Taryba:

56.1. atlieka visuomeninę Progimnazijos valdymo priežiūrą, priima sprendimus ir daro įtaką Progimnazijos direktoriaus priimamiems sprendimams;

56.2. teikia siūlymus dėl Progimnazijos strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių;

56.3. pritaria Progimnazijos strateginiam, metiniam veiklos, mokslo metų ugdymo planams, kitiems Progimnazijos darbo ir vidaus tvarką reglamentuojantiems dokumentams, teikiamiems Progimnazijos direktoriaus;

56.4. teikia siūlymus Progimnazijos direktoriui dėl Nuostatų pakeitimo, Progimnazijos struktūros tobulinimo;

56.5. dalyvauja renkantis Progimnazijos veiklos kokybės įsivertinimo sritis, atlikimo metodiką, analizuoja įsivertinimo rezultatus ir priima sprendimus dėl Progimnazijos veiklos tobulinimo;

56.6. vertina kiekvienais metais Progimnazijos direktoriaus metų veiklos ataskaitą ir teikia savo sprendimą dėl ataskaitos teisės aktų nustatyta tvarka;

56.7. teikia siūlymus Progimnazijos direktoriui dėl saugių ugdymo(si) ir darbo sąlygų sudarymo, materialinio Progimnazijos aprūpinimo ir lėšų panaudojimo;

56.8. svarsto Progimnazijos bendruomenės narių ar juos atstovaujančių savivaldos institucijų iniciatyvas ir teikia siūlymus Progimnazijos direktoriui;

56.9. deleguoja atstovus į darbo grupes ir komisijas teisės aktų nustatyta tvarka;

56.10. priima nutarimus kitais teisės aktų nustatytais ar Progimnazijos direktoriaus, jo pavaduotojų teikiamais klausimais.


Mokytojų taryba

Mokytojų tarybos pirmininkas – Tatjana Slabenkienė, direktorė.

Mokytojų tarybos sekretorius – Daina Bžeskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Nariai – visi Progimnazijos pedagogai.

Funkcijos:

57. Mokytojų taryba – nuolat veikianti Progimnazijos savivaldos institucija mokytojų profesiniams ir bendriesiems ugdymo klausimams spręsti. Ją sudaro visi Progimnazijoje dirbantys mokytojai. Progimnazijos direktoriaus narystę mokytojų taryboje reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai.

58. Mokytojų tarybos nariai atviru balsavimu balsų dauguma dvejiems metams renka mokytojų tarybos pirmininką ir sekretorių, kurių kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas.

59. Mokytojų tarybos pirmininko, sekretoriaus įgaliojimai prasideda, užbaigus rinkimų procedūrą, ir nutrūksta, pradėjus pirmininko, sekretoriaus rinkimo naujai kadencijai procedūrą.

60. Mokytojų tarybos pirmininkas, sekretorius prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jie atsistatydina arba kai jie savo elgesiu pažeidžia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinto pedagogų etikos kodekso reikalavimus. Nutrūkus pirmininko, sekretoriaus įgaliojimams pirma laiko, naujas mokytojų tarybos pirmininkas ar sekretorius renkami bendra tvarka naujai kadencijai.

61. Mokytojų tarybos posėdžiai organizuojami ne rečiau kaip kartą per pusmetį. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai mokytojų tarybos narių.

62. Posėdžius šaukia mokytojų tarybos pirmininkas, kuris apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Pagal poreikį į posėdžius gali būti kviečiami kitų Progimnazijos savivaldos institucijų atstovai, rėmėjai, socialiniai partneriai ar kiti tiesiogiai ugdymo procese dalyvaujantys asmenys.

63. Nutarimai priimami mokytojų tarybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams. Norminio pobūdžio nutarimai gali būti įforminami Progimnazijos direktoriaus įsakymu.

64. Mokytojų tarybos pirmininkas vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus jį rinkusiems mokytojų tarybos nariams.

65. Mokytojų taryba:

65.1. svarsto ugdymo programų įgyvendinimo, optimalių ugdymo sąlygų sudarymo, ugdymo turinio atnaujinimo, mokinių ugdymosi rezultatų gerinimo ir kitus pedagoginės veiklos tobulinimo klausimus;

65.2. priima nutarimus dėl Progimnazijos metinių veiklos, ugdymo planų įgyvendinimo, mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo, informacijos kaupimo ir panaudojimo tobulinimo;

65.3. analizuoja mokinių sveikatos, mokymosi, švietimo pagalbos, socialinės paramos, prevencinės veiklos, poilsio, mitybos, saugos Progimnazijoje būklę;

65.4. deleguoja atstovus į Tarybą, mokytojų atestacijos komisiją;

65.5. priima nutarimus kitais teisės aktų nustatytais ar Progimnazijos direktoriaus, jo pavaduotojų teikiamais klausimais.


Tėvų taryba

Tėvų tarybos pirmininkas – Irina M.

Tėvų tarybos pirmininko pavaduotojas – Oleksandr H.

Nariai – 1-8 klasių tėvų komitetų pirmininkai.

Funkcijos:

82. Progimnazijoje veikia tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijos – tėvų komitetai klasėse ir tėvų taryba.

[…]

90. Tėvų taryba – aukščiausia tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucija, renkama vieniems metams. Ją sudaro 1–8 klasių tėvų komitetų pirmininkai.

91. Tėvų tarybos nario kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas. Tėvų tarybos nario įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti tėvų tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti tėvų tarybos nariai.

92. Tėvų tarybos narys prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jis atsistatydina. Nutrūkus tėvų tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, naują tėvų tarybos narį deleguoja atitinkamos klasės tėvų (globėjų, rūpintojų) susirinkimas bendra tvarka tėvų tarybos esamos kadencijos likusiam laikotarpiui.

93. Tėvų tarybos nariai atviru balsavimu balsų dauguma pirmajame posėdyje renka tėvų tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją.

94. Tėvų tarybos posėdžius kviečia pirmininkas, kuris apie posėdžių laiką, svarstyti parengtus klausimus informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai tėvų tarybos narių.

95. Nutarimai priimami tėvų tarybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams. Norminio pobūdžio nutarimai gali būti įforminami Progimnazijos direktoriaus įsakymu.

96. Tėvų tarybos nariai vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus juos rinkusiam klasės tėvų (globėjų, rūpintojų) susirinkimui.

97. Tėvų taryba:

97.1. teikia siūlymus Progimnazijos direktoriui ir Tarybai dėl švietimo paslaugų kokybės gerinimo;

97.2. analizuoja Progimnazijos lėšų panaudojimo tikslingumą;

97.3. deleguoja atstovus į Tarybą;

97.4. nagrinėja tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymus, skundus ir teikia siūlymus Progimnazijos direktoriui, sprendžiant iškilusias problemas;

97.5. dalyvauja tėvų (globėjų, rūpintojų) diskusijose, Progimnazijos renginiuose;

97.6. svarsto kitus Progimnazijos direktoriaus, jo pavaduotojų teikiamus klausimus.


Tėvų komitetai klasėse

Funkcijos:

82. Progimnazijoje veikia tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijos – tėvų komitetai klasėse ir tėvų taryba.

83. Tėvų komitetą sudaro pirmininkas ir 2–4 nariai, išrinkti vieniems metams atviru balsavimu klasės tėvų (globėjų, rūpintojų) susirinkimo dauguma.

84. Tėvų komiteto nario kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas. Tėvų komiteto nario įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti tėvų komiteto nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti tėvų komiteto nariai.

85. Tėvų komiteto narys prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jis atsistatydina. Nutrūkus tėvų komiteto nario įgaliojimams pirma laiko, naują narį bendra tvarka renka atitinkamos klasės tėvų (globėjų, rūpintojų) susirinkimas tėvų komiteto esamos kadencijos likusiam laikotarpiui.

86. Tėvų komiteto posėdžius šaukia pirmininkas, kuris apie posėdžių laiką, svarstyti parengtus klausimus informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai tėvų komiteto narių.

87. Nutarimai priimami tėvų komiteto posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams. Norminio pobūdžio nutarimai gali būti įforminami Progimnazijos direktoriaus įsakymu.

88. Tėvų komiteto nariai vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus juos rinkusiems tėvams (globėjams, rūpintojams) susirinkimų klasėse metu.

89. Tėvų komitetas:

89.1. aptaria su klasės vadovu klasės mokinių lankomumo, elgesio ir pažangumo, saugumo, maitinimo, informacijos gavimo apie juos klausimus;

89.2. padeda organizuoti klasės renginius, išvykas, kurti edukacines aplinkas, vykdyti ugdymą karjerai, įgyvendinti prevencines programas;

89.3. teikia siūlymus klasės vadovui, Progimnazijos direktoriui dėl ugdymo kokybės gerinimo;

89.4. organizuoja paramos Progimnazijai teikimą;

89.5. svarsto kitus klasės vadovo, Progimnazijos direktoriaus, jo pavaduotojų teikiamus klausimus.


Mokinių taryba

Mokinių tarybos pirmininkas – Artemij D., 7A kl. mokinys.

Mokinių tarybos pirmininko pavaduotojas – Anastasija K., 7C kl. mokinys.

Nariai:

  • 5a kl. – Arina K., Anastasija P.
  • 5b kl. – Sofiia U., Veronika M.
  • 5c kl. – Michail C., Amelija K., Jekaterina S.
  • 5d kl. – Polina P., Veronika H., Oleksandr M.
  • 6a. kl. – Darja C., Milena Z.
  • 6b kl. – Anastasija M., Marija P.
  • 6c kl. – Viktorija G., Evelina P.
  • 7a kl. – Artemij D., Sofija A.
  • 7b kl. – Jelena D., Viktorija K.
  • 7c kl. – Marta B., Anastasija K.
  • 8a kl. – Milana V., Polina B.
  • 8b kl. – Viktorija Z., Viktorija S., Adriana G.
  • 8c kl. – Emilija P., Jekaterina S., Aleksandra O.
  • 8d kl. – Jesenija T., Sofija K., Marija D.

Funkcijos:

66. Progimnazijoje veikia mokinių savivaldos institucijos – mokinių komitetai klasėse ir mokinių taryba.

[…]

73. Mokinių tarybą sudaro 6–8 klasių mokinių susirinkimų deleguoti atstovai (iš kiekvienos klasės po vieną).

74. Mokinių taryba – aukščiausia mokinių savivaldos institucija, renkama vieniems metams.

75. Mokinių tarybos nario kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas. Mokinių tarybos nario įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti mokinių tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti mokinių tarybos nariai.

76. Mokinių tarybos narys prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jis atsistatydina arba kai jis savo elgesiu pažeidžia Progimnazijoje nustatytas mokinių elgesio taisykles. Nutrūkus mokinių tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, naujas narys renkamas bendra tvarka mokinių tarybos esamos kadencijos likusiam laikotarpiui.

77. Mokinių tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją renka mokinių tarybos nariai atviru balsavimu balsų dauguma pirmajame posėdyje.

78. Mokinių tarybos posėdžius šaukia pirmininkas. Apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus pirmininkas informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio pradžios. Posėdžiai organizuojami ne rečiau kaip du kartus per metus. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai mokinių tarybos narių.

80. Nutarimai priimami mokinių tarybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams. Norminio pobūdžio nutarimai gali būti įforminami Progimnazijos direktoriaus įsakymu.

81. Mokinių tarybos nariai vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus juos rinkusiems 6–8 klasių mokiniams susirinkimų klasėse metu.

82. Mokinių taryba:
81.1. padeda organizuoti Progimnazijos renginius, akcijas, vykdyti prevencines programas;
81.2. teikia siūlymus Tarybai ir Progimnazijos direktoriui dėl ugdymo organizavimo, neformaliojo švietimo programų plėtros, socialinės veiklos;
81.3. inicijuoja mokinių savanorystės veiklas Progimnazijoje;
81.4. atstovauja mokinių interesams Taryboje bei kitose savivaldos institucijose, tarpininkauja ginant mokinių teises Progimnazijoje;
81.5. rūpinasi drausmės ir tvarkos palaikymu Progimnazijoje;
81.6. dalyvauja rengiant Progimnazijos veiklą reglamentuojančius dokumentus;
81.7. svarsto kitus Progimnazijos direktoriaus, jo pavaduotojų teikiamus klausimus.


Mokinių komitetai klasėse

66. Progimnazijoje veikia mokinių savivaldos institucijos – mokinių komitetai klasėse ir mokinių taryba.

67. Mokinių komitetą sudaro seniūnas, jo pavaduotojas ir 1–3 nariai, išrinkti atviru balsavimu balsų dauguma klasės mokinių susirinkime vieniems metams.

68. Mokinių komiteto nario kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas. Mokinių komiteto nario įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti mokinių komiteto nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti mokinių komiteto nariai.

69. Mokinių komiteto narys prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jis atsistatydina arba kai jis savo elgesiu pažeidžia Progimnazijoje nustatytas mokinių elgesio taisykles. Nutrūkus mokinių komiteto nario įgaliojimams pirma laiko, naują narį bendra tvarka renka klasės mokinių susirinkimas mokinių komiteto esamos kadencijos likusiam laikotarpiui.

70. Posėdžius šaukia seniūnas, kuris apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio pradžios. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai mokinių komiteto narių. Nutarimai priimami mokinių komiteto posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia seniūno balsas. Jeigu seniūnas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams.

71. Mokinių komiteto nariai vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus juos rinkusiam klasės mokinių susirinkimui.

72. Mokinių komitetas:

72.1. planuoja ir organizuoja klasės mokinių nepamokinę veiklą;

72.2. rūpinasi drausmės ir tvarkos palaikymu klasėje, mokinių lankomumu;

72.3. svarsto kitus klasės vadovo teikiamus klausimus.


Metodinė taryba

Pirmininkė – Olesia Lukaševičienė, direktoriaus pavaduota ugdymui.

Nariai:

  • Olga Športun – anglų kalbos vyresnioji mokytoja, užsienio (anglų) kalbos metodinės grupės pirmininkė;
  • Irina Patiuka – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, pradinio ugdymo mokytojų metodinės grupės pirmininkė;
  • Svetlana Kostiuk – rusų kalbos mokytoja ekspertė, gimtosios (rusų) kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė;
  • Larisa Galkina – informacinių technologijų mokytoja metodininkė, tiksliųjų mokslų mokytojų metodinės grupės pirmininkė;
  • Daiva Nutautienė – lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja , lietuvių (valstybinės) kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė;
  • Marina Motiejauskienė – dailės mokytoja ekspertė, istorijos vyresnioji mokytoja, dorinio ugdymo, muzikos, dailės, kūno kultūros, šokio, technologijų mokytojų metodinės grupės „Harmonija“ pirmininkė;
  • Jelena Filipova – geografijos mokytoja metodininkė, gamtos ir socialinių mokslų mokytojų metodinės grupės pirmininkė;
  • Natalja Bovina – matematikos mokytoja metodininkė, klasių vadovų metodinės grupės pirmininkė.

Funkcijos:

26. Progimnazijos valdyme dalyvauja Progimnazijos metodinė taryba ir metodinės grupės, kurios sprendžia pedagogų kvalifikacijos ir praktinės veiklos tobulinimo klausimus.

[…]

36. Metodinę tarybą sudaro metodinių grupių pirmininkai ir metodinės tarybos pirmininkas, išrinktas atviru balsavimu mokytojų tarybos posėdyje balsų dauguma.

37. Metodinės tarybos nario kadencija – dveji metai. Kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas. Metodinės tarybos nario įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti metodinės tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti metodinės tarybos nariai.

38. Metodinės tarybos narys prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jis atsistatydina arba kai jis savo elgesiu pažeidžia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinto pedagogų etikos kodekso reikalavimus. Nutrūkus metodinės tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, naujas metodinės tarybos narys renkamas bendra tvarka metodinės tarybos esamos kadencijos likusiam laikotarpiui.

39. Metodinės tarybos nariai pirmajame posėdyje atviru balsavimu balsų dauguma renka metodinės tarybos pirmininko pavaduotoją ir sekretorių.

40. Metodinės tarybos posėdžius šaukia metodinės tarybos pirmininkas. Apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus pirmininkas informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių.

41. Nutarimai priimami metodinės tarybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad nutarimas nepriimtas. Nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams. Norminio pobūdžio nutarimai gali būti įforminami Progimnazijos direktoriaus įsakymu.

42. Metodinės tarybos nariai vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus mokytojų tarybos nariams.

43. Metodinė taryba:

43.1. koordinuoja metodinių grupių veiklą, siekdama ugdymo dermės, tęstinumo ir kokybės užtikrinimo;

43.2. nustato pedagogų metodinės veiklos prioritetus;

43.3. dalyvauja ir teikia siūlymus mokytojų tarybai, planuojant ugdymo turinį, ugdymo proceso aprūpinimą ir inovacijų diegimą;

43.4. analizuoja mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimo rezultatus ir poreikius;

43.5. vertina pedagogų metodinius darbus ir praktinę veiklą;

43.6. inicijuoja mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų bendradarbiavimą ir pedagoginės patirties sklaidą;

43.7. nagrinėja ugdymo sėkmingumą, pedagogines problemas ir kitus su pedagogų metodine veikla susijusius klausimus.


Metodinės grupės
Dorinio ugdymo, muzikos, dailės, kūno kultūros, šokio, technologijų mokytojų metodinė grupė „Harmonija“

Marina Motiejauskienė – dailės mokytoja ekspertė, metodinės grupės pirmininkė.

Nariai:

  • Liudmila Akulovič – tikybos mokytoja metodininkė;
  • Žana Bespalova – neformaliojo ugdymo mokytoja;
  • Jekaterina Cibakina – etikos vyresn. mokytoja;
  • Natalija Jančenka – fizinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Antanas Jazdauskas – neformaliojo ugdymo mokytojas metodininkas;
  • Jelena Kozlovskaja – muzikos mokytoja metodininkė;
  • Zhanna Kryzhanovska – fizinio ugdymo mokytoja;
  • Irina Mirošnikova – šokio mokytoja metodininkė;
  • Svitlana Palecke – fizinio ugdymo mokytoja;
  • Elena Poletajeva – muzikos mokytoja metodininkė;
  • Tamara Zabolotnaja – dailės mokytoja.
Gamtos ir socialinių mokslų mokytojų metodinė grupė

Jelena Filipova – geografijos mokytoja metodininkė, metodinės grupės pirmininkė.

Nariai:

  • Marina Andriušenkova – fizikos, žmogaus saugos mokytoja;
  • Aleksandra Kormilicina – biologijos, chemijos mokytoja;
  • Valentina Liašenko – istorijos mokytoja metodininkė;
  • Olga Lukauskienė – chemijos mokytoja metodininkė
  • Marina Motiejauskienė – istorijos mokytoja metodininkė;
  • Alla Troian – gamtos ir žmogaus mokytoja.
Gimtosios (rusų) kalbos mokytojų metodinė grupė

Svetlana Kostiuk – rusų kalbos mokytoja ekspertė, socialinių mokslų daktarė, metodinės grupės pirmininkė.

Nariai:

  • Tatjana M. – rusų kalbos mokytoja metodininkė;
  • Larisa Nečepurenko – rusų kalbos mokytoja metodininkė;
  • Tamara Šuklina – rusų kalbos mokytoja metodininkė.
Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

Daiva Nutautienė – lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja, lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė.

Nariai:

  • Daina Bžeskienė – lietuvių kalbos mokytoja;
  • Asta Gilvonauskienė – lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja;
  • Aušrinė Smolenskė – lietuvių kalbos mokytoja;
  • Galina Stonkienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė;
  • Dalė Strėlienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.
Tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė

Larisa Galkina – informacinių technologijų mokytoja metodininkė, metodinės grupės pirmininkė.

Nariai:

  • Marina Andriušenkova – fizikos mokytoja;
  • Natalja Bovina – matematikos mokytoja metodininkė;
  • Yanina Gailienė – matematikos mokytoja;
  • Marina Morozova – matematikos mokytoja metodininkė.
Užsienio (anglų, vokiečių) kalbos mokytojų metodinė grupė

Olga Športun – anglų kalbos vyresnioji mokytoja, užsienio (anglų) kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė.

Nariai:

  • Kateryna Danishevska – anglų kalbos mokytoja;
  • Liubov Kuntyš – anglų kalbos mokytoja metodininkė;
  • Agnė Nagreckienė – anglų kalbos mokytoja metodininkė;
  • Nataliya Polosuchina – anglų kalbos mokytoja metodininkė;
  • Liudmila Vlasenko – anglų, vokiečių kalbų mokytoja metodininkė.
Pradinio ugdymo mokytojų metodinė grupė

Irina Patiuka – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, pradinio ugdymo metodinės grupės pirmininkė

Nariai:

  • Liubov Danilova – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Galina Deriuga – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Larisa Ignatjeva – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Larisa Kovaliova – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Vida Kucenkienė – pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja;
  • Svetlana Kuznecova – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Natalia Labekina – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Eglė Laumenienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė;
  • Valentyna Lysenko – pradinio ugdymo mokytoja;
  • Jelena Orlova – pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja;
  • Rita Potapenkienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė;
  • Miranda Prakapienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė;
  • Tatjana Reiman – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Galina Rudenko – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Vaida Sabaliauskienė – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Natalja Skrieliuvienė – pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja;
  • Yuliia Tsaruk – pradinio ugdymo mokytoja;
  • Ina Udalova – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;
  • Olena Zelenko – pradinio ugdymo mokytoja;
Klasių vadovų metodinė grupė

Natalija Bovina, 8a klasės vadovė, klasių vadovų metodinės grupės pirmininkė.

Nariai (klasių vadovai):

  • 5a – Jelena Poletajeva;
  • 5b – Natalija Jančenka;
  • 5c – Larisa Nečepurenko;
  • 5d – Kateryna Danishevska;
  • 6a – Tatjana Mikelevič;
  • 6b – Larisa Galkina;
  • 6c – Jekaterina Cibakina;
  • 6d – Olha Biliavtseva;
  • 7a – Liubov Kuntyš;
  • 7b – Svetlana Kostiuk;
  • 7c – Svitlana Palecke;
  • 8a – Natalja Bovina;
  • 8b – Tamara Šuklina;
  • 8c – Tamara Zabolotnaja;
  • 8d – Alla Troian.

Funkcijos:

26. Progimnazijos valdyme dalyvauja Progimnazijos metodinė taryba ir metodinės grupės, kurios sprendžia pedagogų kvalifikacijos ir praktinės veiklos tobulinimo klausimus.

27. Metodinės grupės vienija mokytojus pagal ugdymo sritis ir mokomuosius dalykus. Susitarimai dėl metodinių grupių formavimo priimami metodinėje taryboje.

28. Metodinės grupės pirmininką, jo pavaduotoją ir sekretorių renka metodinės grupės nariai atviru balsavimu balsų dauguma dvejiems metams.

29. Metodinės grupės pirmininko, jo pavaduotojo, sekretoriaus kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui neribojamas.

30. Metodinės grupės pirmininko, jo pavaduotojo, sekretoriaus įgaliojimai prasideda, užbaigus rinkimų procedūrą, ir nutrūksta, pradėjus pirmininko, jo pavaduotojo, sekretoriaus rinkimų procedūrą naujai kadencijai.

31. Metodinės grupės pirmininkas, jo pavaduotojas, sekretorius prieš terminą netenka savo įgaliojimų, kai jie atsistatydina arba kai jie savo elgesiu pažeidžia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinto pedagogų etikos kodekso reikalavimus. Nutrūkus metodinės grupės pirmininko, jo pavaduotojo, sekretoriaus įgaliojimams pirma laiko, naują metodinės grupės pirmininką, jo pavaduotoją ar sekretorių renka atitinkamos metodinės grupės nariai bendra tvarka naujai kadencijai.

32. Metodinės grupės pirmininkas organizuoja posėdžius ir apie posėdžio laiką, svarstyti parengtus klausimus narius informuoja ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių.

33. Nutarimai priimami metodinės grupės posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jeigu pirmininkas posėdyje

34. Metodinės grupės pirmininkas vieną kartą per metus pristato savo veiklos rezultatus jį rinkusiems metodinės grupės nariams.

35. Metodinė grupė:

35.1. derina ugdymo srities, dalyko ar toje pačioje klasėje dirbančių mokytojų ugdymo planavimą, ugdymo proceso organizavimą, vertinimą, vadovėlių ir mokymo priemonių pasirinkimą;

35.2. aptaria naujus dokumentus, metodikų naujoves, dalykų integraciją, ugdymo procese mokytojų sukauptą patyrimą;

35.3. tariasi dėl bendrojo ugdymo dalykų planų rengimo principų ir tvarkos, dalykų ir jų modulių pasiūlos;

35.4. nagrinėja ugdymo sėkmingumą, mokinių pasiekimus, pedagogines problemas, dalijasi gerąja patirtimi;

35.5. keičiasi informacija ir bendradarbiauja su kitomis metodinėmis grupėmis;

35.6. analizuoja kvalifikacijos tobulinimo renginių kokybę;

35.7. teikia siūlymus metodinei tarybai dėl ugdymo turinio formavimo ir ugdymo organizavimo gerinimo.


Darbo taryba

Darbo tarybos pirmininkas – Dalė Strėlienė, lietuvių kalbos mokytoja.

Darbo tarybos sekretorius – Natalja Bovina, matematikos mokytoja.

Nariai:

  • Tamara Zabolotnaja – dailės mokytoja.

Funkcijos:

Darbo tarybos, profesinės sąjungos veiklą Progimnazijoje reglamentuoja įstatymai.

Lietuvos Respublikos Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas.


Skip to content