„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“

Kovo 19–25 dienomis jau devintą kartą vyks nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Prie šios iniciatyvos įvairiomis veiklomis šiemet prisijungė daugybė ugdymo įstaigų ir kitų organizacijų. Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“.

„Prieš 15 metų pradėję kampaniją BE PATYČIŲ, kurios viena iš iniciatyvų yra jau tradicine tapusi „Veiksmo savaitė“, siekiama aktualizuoti patyčių problemą ir parodyti, kad norint sumažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio paplitimą mokyklose, reikės ilgalaikių ir nuoseklių pastangų, sistemingo prevencinių priemonių taikymo. Šiandien mūsų visuomenėje patyčios pagaliau jau laikomos rimta problema, – pastebi „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Atrodo, kad tampame vis jautresni, pastabesni ir nepakantesni kitų žmonių užgauliojimui ir žeminimui, todėl panašu, kad judame link sveikesnių tarpusavio santykių ir brandesnės visuomenės. Vis dėlto, nors galima matyti pirmuosius pozityvius pokyčius, neleistinai daug vaikų ir paauglių vis dar patiria patyčias ir kenčia dėl jų. Todėl turime nuosekliai dar intensyviau dirbti, kad patyčių ir smurto tiek mokyklose, tiek kitose aplinkose būtų mažiau.“

Susipažinti su „Veiksmo savaitės“ dalyvių veiklomis galima „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ svetainėje.

Siekdami išklausyti daugiau vaikų, norinčių pasidalinti savo patyčių patirtimis, „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai kovo 19–25 dienomis, budės ilgiau. Į vaikų ir paauglių skambučius telefonu 116 111 bus atsiliepiama visą parą, o internetu su budinčiais konsultantais galima bus pabendrauti nuo 18 iki 21 val. Daugiau informacijos – www.vaikulinija.lt

Be payčių