Konferencija „Lietuvių kalba – gražiausia sesuo indoeuropiečių kalbų šeimoje

Konferencija skirta valstybinės lietuvių kalbos 100-mečiui paminėti.

KONFERENCIJA VYKS – 2022 m. spalio 26 d. 12 val. aktų salėje.

KONFERENCIJOS TIKSLAI:

• ugdyti mokinių pilietiškumą ir kultūrinę savimonę;
  • puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus;
  • paminėti valstybinės lietuvių kalbos šimtmetį.

PROGRAMA:

1. Sveikinimo žodis. Lietuvių kalbos metodinės grupės pirmininkė Daiva Nutautienė.
  2. „Prakalba į malonųjį klausytoją“. Skaito 6 c klasės mokinės Marta Burbaitė, Ieva Jančiulytė (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Daina Bžeskienė).
  3. Mokinių sveikinimas (6 b klasės mokinės Elina Rudnickaja, Viktorija Kryževičiūtė).
  4. „Ar verta skaityti knygas? “Pranešėjos: 6 b klasės mokinės Elina Rudnickaja, Viktorija Kryževičiūtė (ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Galina Stonkienė).
  5. „Sakmių pasaulis”. Pranešėjai: 8  d klasės mokiniai Syrova Yevgeniia, Vladislav Shatalinsky, Anastasiia Savenko, Daria Movenko (ruošė lietuvių kalbos mokytoja Aušrinė Prazauskaitė).
  6. „Legenda apie Birutę“. Pranešėja 5 b klasės mokinė Nikolė Chackevič (ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalė Strėlienė).
  7.  „Legenda apie Ukrainą“. Pranešėjas 7 c klasės mokinys Illia Dobrovolskyi (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Daina Bžeskienė).
  8. „Patarlės lietuvių-rusų-ukrainiečių kalbomis”. Pranešėjai: 8 d klasės mokiniai Sofia  Lucenko,  Sofi Holubinska,  Mariia Antoshenko, Ilona  Bilan  (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Asta Gilvonauskienė) .
  9. Pasakos be galo „Du karaliai“. Pranešėjos: 5 b klasės mokinė Milana Petkutė (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji  mokytoja Daiva Nutautienė); 6 b klasės mokinė Jelena Dukalskaja „Senis ir senutė“, „Balta kumelikė“, Žvirblelis ant kranto“. (ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalė Strėlienė).
  10. Anekdotas „Karalius ir papūga“. Pranešėja 5 b klasės mokinė Lizaveta Shahava (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji  mokytoja Daiva Nutautienė).
  11. Pristatymas ,,Mes vaikai iš Ukrainos“. Pranešėjai: 7 d klasės mokiniai  Belikov Vitaliy, Prokopenko Yelyzaveta ir 5 c mokinė Smyrnova Arina  (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Asta Gilvonauskienė).
  12. „Gėlių motyvas lietuvių ir ukrainiečių poezijoje“. Pranešėjas 6 a klasės mokinys Kiril Noreika ir 3 c klasės mokinių choras (ruošė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vida Kucenkienė, muzikos mokytoja metodininkė Jelena Kozlovskaja ir mokytoja metodininkė Galina Stonkienė).
  13. Apibendrinimas (darbas grupėse, klasėse. Informacija mokyklos svetainėje http://www.santarvesmokykla.lt).

ORGANIZATORIAI – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė.