Kviečiame aplankyti parodą „Seni vadovėliai“

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ši data labai reikšminga mūsų tautos ir valstybės istorijoje. Kasmet minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena mums primena, kad turime gerbti ir mylėti savo kalbą, kuri yra viena seniausių kalbų pasaulyje. Kalbos ateitis priklauso nuo mūsų visų požiūrio, nes tauta negali gyvuoti be kalbos. Šiandien laisvai skambantis spausdintas ar eterio bangomis skleidžiamas lietuviškas žodis padeda puoselėti žmogiškąsias ir kultūros vertybes. Minint šią datą   kasmet vyksta įvairūs renginiai.

Progimnazijos skaitykloje  veikia senųjų vadovėlių paroda „Iš ko mokėsi mūsų tėveliai ir seneliai“, skirta spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Parodoje eksponuojami  matematikos, lietuvių kalbos, botanikos, fizikos, geografijos, istorijos ir kitų dalykų vadovėliai.  Tie, iš kurių mokėsi tėvai, seneliai, netgi proseneliai. Keisti ir neįprasti tie pageltę puslapiai, kuriuose išguldytos gerai žinomos rašybos ir skyrybos taisyklės, fizikos formulės ir uždaviniai.  Daugelis vadovėlių skaičiuoja jau aštuonis dešimtmečius trunkančią istoriją. Seniausi parodos eksponatai mena 1874 metus.  Lankytojai vartydami senus vadovėlius prisiminė savo vaikystės ir mokslo metus, lygino juos su šiandienos knygomis.  Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie parodos – atnešė savo asmeniniuose archyvuose rastus vadovėlius. Kviečiame apsilankyti skaitykloje ir prisiminti, pavartyti vadovėlius, paskaityti jų tekstus, pasigrožėti iliustracijomis. Paroda veiks iki gegužės 27 d. Kviečiame apsilankyti!

Bibliotekininkė T. Babina

Skip to content